"Časomíra Freelap je jeden z nejlepších tréninkových nástrojů, které by měl sportovec použít pro posunutí jezdeckého umění do dalšího levelu. Vědět přesně, kde ztrácíte nejvíce času může být rozdíl mezi vítěstvím a prohrou."

Steve Smith - Team Cove Factory, MTB

"Byl jsem s tím naprosto spokojený. Hlavně mi přijde, že to je docela jednoduché na ovládaní a pokud jsem si potřeboval měřit přesné časy, tak jsem k tomu nikoho nepotřeboval a Freelap vše zvládl sám, což je hodně velká výhoda."

Kamil Tatarkovič - vítěz světového poháru ve fourcrossu

"Včerejší test proběhl skvěle! Výborně to vše šlapalo. Jeli jsme tedy bez mezičasu. Jenom na cílový a všechno šlo skvěle!"

David Myslivec - HB SKI TEAM

 

Další naše projekty

fotbalové branky

basketbalové koše

futbalové bránky

brankářské rukavice

odrazové tenisové stěny

atletické vybavení

 


ČASTÉ DOTAZY
Na co se nejčastěji ptáte


V čem mně může používání časomíry Freelap prospět?orez zavodnik m.jpg

Poskytne vám perfektní přehled o vašich výkonech při tréninku a pomáhá je zlepšovat. Freelap také dodává novou motivaci pro intenzivní trénink. Sportovci, kteří systém používají, se shodují na tom, že se při každém tréninku cítí jako kdyby se účastnili opravdových závodů. S časomírou Freelap vám půjde při tréninku o každou vteřinu!

 

Jak se liší časomíra Freelap od ostatních časoměrných systémů?

Freelap je především osobní tréninková časomíra. Umožňuje sportovci automaticky měřit a zaznamenávat čas jednotlivých okruhů (úseků), aniž by bylo zapotřebí použít nákladné časoměrné systémy, které se používají třeba při závodech. Na rozdíl od běžných stopek, s časomírou Freelap se sportovec v průběhu jednotlivé tréninkové sekce nemusí měřením času vůbec zabývat. S vysokou přesností je mu automaticky měřen čas startu, mezičasů a cíle, aniž by byla zapotřebí přítomnost další osoby.


Pro koho je systém Freelap určen?

Časomíra Freelap je vyvinuta pro efektivní trénink vrcholových i rekreačních sportovců. Systém Freelap (především podpovrchové transmittery) používají také provozovatelé atletických stadionů, plaveckých bazénů, motokrosových tratí a jiných sportovních areálů.


Pro jaké sporty je systém Freelap vhodný?

Časomíra Freelap se používá pro různé druhy rychlostních sportů, jako např. atletika , cyklistika (MTB, BMX, dráhová cyklistika) , plavání , lyžování , rychlobruslení, klusácké dostihy ap..


Na jakém principu Freelap funguje?

Náramkové stopky Freelap (případně jiné časoměrné zařízení Freelap) zachycují elektromagnetický signál vysílaný z transmitterů pokaždé, když se sportovec dostane do jeho elektromagnetického pole. Stopky tedy automaticky zaznamenají čas v momentě, kdy sportovec mine transmitter umístěný na trase.


TxJunior atletika.jpg

Jak to vypadá v praxi?

Řekněme, že sportovec použije tři transmittery. Jeden pro start, druhý pro mezičas a třetí jako cíl. Sportovec se postaví do blízkosti prvního transmitteru a na náramkových stopkách Freelap nastaví zmáčknutím tlačítka začátek tréninkové sekce. Nyní se již může plně soustředit jen na start. V okamžiku, kdy sportovec opustí prostor prvního transmitteru, náramkové stopky začnou počítat čas. Když sportovec mine druhý transmitter, náramkové stopky zaznamenají mezičas. Po minutí transmitteru určeného pro cíl, sportovec zastaví a stisknutím tlačítka (na což nemusí nějak spěchat) uzavře tréninkovou sekci. Na displeji stopek je pak možné vyvolat hodnoty časů mezi jednotlivými transmittery a celkový čas.

 

Kolik transmitterů budu pro trénink potřebovat?

Pokud je vaše tréninková trasa v podobě okruhu (např. atletická dráha) a start je zároveň cílem, stačí vám jako minimum jeden transmitter. Další transmittery můžete přidat pokud si přejete rozdělit trasu do více úseků (mezičasů).

Je-li start jinde než cíl, budete potřebovat dva transmittery (start a cíl) jako minimum. Další transmittery můžete přidat pokud si přejete rozdělit trasu do více úseků (mezičasů).


Proč měřit mezičasy?

Když si rozdělíte trasu do více úseků (použijete více transmitterů), dozvíte se přesně v kterém úseku ztrácíte nejvíce času a můžete se snažit o nápravu.


Jaká je minimální a maximální vzdálenost mezi transmittery?

Minimální vzdálenost mezi jednotlivými transmittery je 25 metrů nebo 3 vteřiny. Maximální vzdálenost jednotlivých transmitterů je omezena pouze maximálním časem 70 minut od posledního transmitteru, kdy stopky z úsporných důvodů vypnou přijímač signálů.


Mohu naměřené údaje přenést do počítače?

Ano, pomocí infraportu (volitelné příslušenství) a programu Freelap Manager je možné přenášet data do počítače pro podrobnější analýzu a archivaci. Data z jednotlivých tréninků v podobě tabulek nebo grafů je možné vytisknout.


Provozuji sportovní areál. Mohu časomíru Freelap využít?

Ano, permanentní transmittery jsou určeny právě pro sportovní areály. Vaše sportoviště s nainstalovanými transmittery na trase se tak stane vyhledávaným tréninkovým místem. V případě zájmu o podrobnější informace nás kontaktujte.


Kdo tento systém používá?mustek plavani.jpg

Freelap používá pro trénink řada profesionálních sportovců, kteří jsou již ve svém sportu na špičce, ale i různé tělovýchovné organizace a univerzity. Bližší informace se dozvíte v referencích .


Kde se časomíra Freelap vyrábí?

Časomíra je výrobkem švýcarské firmy Freelap SA.


Kde mohu výrobky Freelap zakoupit?

Pro nákup je možné využít našeho e-shopu .

Zeptejte se nás:
Váš e-mail: *
Zde napište váš dotaz:
Opište text z obrázku: *
captcha