Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       


"Časomíra Freelap je jeden z nejlepších tréninkových nástrojů, které by měl sportovec použít pro posunutí jezdeckého umění do dalšího levelu. Vědět přesně, kde ztrácíte nejvíce času může být rozdíl mezi vítěstvím a prohrou."

Steve Smith - Team Cove Factory, MTB

"Byl jsem s tím naprosto spokojený. Hlavně mi přijde, že to je docela jednoduché na ovládaní a pokud jsem si potřeboval měřit přesné časy, tak jsem k tomu nikoho nepotřeboval a Freelap vše zvládl sám, což je hodně velká výhoda."

Kamil Tatarkovič - vítěz světového poháru ve fourcrossu

"Včerejší test proběhl skvěle! Výborně to vše šlapalo. Jeli jsme tedy bez mezičasu. Jenom na cílový a všechno šlo skvěle!"

David Myslivec - HB SKI TEAM

Další naše projekty

fotbalové branky

basketbalové koše

futbalové bránky

brankářské rukavice

odrazové tenisové stěny

atletické vybavení

 


ČASTÉ DOTAZY
Na co se nejčastěji ptáteV čem mně může používání časomíry Freelap prospět?


Poskytne vám perfektní přehled o vašich výkonech při tréninku a pomáhá je zlepšovat. Freelap také dodává novou motivaci pro intenzivní trénink. Sportovci, kteří systém používají, se shodují na tom, že se při každém tréninku cítí, jako kdyby se účastnili opravdových závodů. S časomírou Freelap vám půjde při tréninku o každou vteřinu!

 
Jak se liší časomíra Freelap od ostatních časoměrných systémů?

Freelap je především tréninková časomíra. Umožňuje sportovci nebo trenérovi automaticky měřit a zaznamenávat čas jednotlivých okruhů (úseků), aniž by bylo zapotřebí použít nákladné časoměrné systémy, které se používají třeba při závodech. Na rozdíl od běžných stopek, s časomírou Freelap se sportovec v průběhu jednotlivé tréninkové sekce nemusí měřením času vůbec zabývat. S vysokou přesností je mu automaticky měřen čas startu, mezičasů a cíle, aniž by byla zapotřebí přítomnost další osoby. Další neopomenutelnou výhodou je jednoduchost systému. Kromě prvotní instalace aplikace v mobilním zařízení, spočívá ovládání celého systému ve zmáčknutí tlačítek ON/OFF na transmitterech.


Pro koho je systém Freelap určen?

Časomíra Freelap je vyvinuta pro efektivní trénink vrcholových i rekreačních sportovců. Sytém používají jak jednotlivci, tak trenéři pro skupinový trénink.


Pro jaké sporty je systém Freelap vhodný?

Časomíra Freelap se používá pro různé druhy rychlostních sportů, jako např. atletika, lyžování, motokros, cyklistika (MTB, BMX, dráhová cyklistika), plavání, psí závody ap..


Na jakém principu Freelap funguje?

Čip FxChip BLE zachycuje elektromagnetický signál vysílaný z transmitterů pokaždé, když se sportovec dostane do jejich elektromagnetického pole. Čip si tedy automaticky zaznamená čas v momentě, kdy sportovec mine transmitter umístěný na trase. Po průjezdu kolem cílového transmitteru dojde pomocí Bluetooth technologie k přenosu dat z čipu do vašeho mobilního zařízení, které má nainstalovánu aplikaci MyFreelap.


Jak to vypadá v praxi?

Řekněme, že sportovec použije tři transmittery. Jeden pro start, druhý pro mezičas a třetí jako cíl. Pro start použije některý ze startovacích transmitterů nebo běžný transmitter nastavený v režimu START (v takovém případě ale musí být transmitter za startem mimo dosah signálu, tzv. plovoucí start). Transmitter pro mezičas bude nastaven na LAP a cílový na FINISH. Režim se volí tlačítkem na transmitteru.

V mobilním zařízení (mobilní telefon, tablet, chytré hodinky) si sportovec/trenér spustí aplikaci MyFreelap a nastaví novou tréninkovou sekci. Mobilní zařízení má buď sportovec u sebe nebo se musí nacházet v okolí cca 20 m od cíle (dosah Bluetooth signálu)

Sportovci se nyní mohou soustředit jen trénink. V mobilním zařízení se budou živě zobrazovat časy u nastavených přezdívek sportovců. Údaje jsou zároveň odesílány do webového rozhraní MyFreelap.com.


Mohou na svých mobilech vidět výsledky jiní členové tréninku (nebo rodiče)?

Ano, stačí, aby si vytvořili svůj profil v aplikaci MyFreelap. Vy následně vytvoříte skupinu a dané osobě zašlete pozvánku do skupiny. Členové skupiny pak mohou sledovat trénink ve svém mobilu/tabletu.


Co když nemůžeme ponechávat mobil/tablet v cíli?

Např. vysoké mrazy při lyžování nemusí umožňovat ponechávat mobilní zařízení v oblastí cíle. V takovém případě je nutné použít zařízení Relay Coach a čipy Fx Chip. Zařízení Relay Coach má vlastní paměť do které se ukládají naměřené časy. Ty lze pak stáhnout do aplikace MyFreelap kdykoliv se to sportovcům hodí (v oblasti cíle).

 
Proč měřit mezičasy?

Když si rozdělíte trasu do více úseků (použijete více transmitterů), dozvíte se přesně v kterém úseku ztrácíte nejvíce času a můžete se snažit o nápravu.


Jaká je minimální vzdálenost mezi transmittery?

Minimální vzdálenost mezi jednotlivými transmittery jsou cca 3 vteřiny.


Mohu naměřené údaje přenést do počítače?

Data se z mobilního zařízení automaticky odesílají do webového rozhraní MyFreelap.com. Zde je možné časy také živě sledovat, případně je upravovat a importovat do PDF, CSV.


Kdo tento systém používá?

Freelap používá pro trénink řada profesionálních sportovců, kteří jsou již ve svém sportu na špičce, ale i různé tělovýchovné organizace a univerzity. Bližší informace se dozvíte v referencích .


Kde se časomíra Freelap vyrábí?

Časomíra je výrobkem švýcarské firmy Freelap SA.


Kde mohu výrobky Freelap zakoupit?

Pro nákup je možné využít našeho e-shopu .


Zeptejte se nás:
Váš e-mail: *
Zde napište váš dotaz:
Opište text z obrázku: *
captcha